JANS1N5415US/TR
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
JANS1N5415US/TR
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Rectifiers Single Diodes
Product Status : Active
Operating Temperature - Junction : -65°C ~ 175°C
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1.5 V @ 9 A
Package : Tape & Reel (TR)
Series : Military, MIL-PRF-19500/411
Capacitance @ Vr, F : -
Supplier Device Package : B, SQ-MELF
Reverse Recovery Time (trr) : 150 ns
Mfr : Microchip Technology
Technology : Standard
Package / Case : SQ-MELF, B
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 50 V
Current - Average Rectified (Io) : 3A
Speed : Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Description : DIODE GEN PURP 50V 3A B SQ-MELF
Contact Now
Diode 50 V 3A Surface Mount B, SQ-MELF